Як правило, хорошого фахівця знайти складно, а от гарного програміста - ще важче. Справа йде в особливості цієї професії. І особливість цю мало хто розуміє, включаючи і самих програмістів.

Хороший програміст - знаючий програміст
Як і в будь-якій іншій професії, програмісту потрібні знання. Знання, отримані самостійно, в стінах шкіл і університетів або ж придбані разом з досвідом роботи - тобто базові знання, які відрізняють програміста від «звичайної» людини. Адже саме ця професія дуже гостро виявляє величезний контраст між людьми, які орієнтуються в питаннях програмування і тією більшістю, що поняття не має про специфіку такої роботи. Та й, втім, не бажає його мати. Не дарма ж кажуть, що програміст - людина, що вирішує проблеми, про які інші навіть не чули, способом, який інші зовсім не розуміють.

Хороший програміст - програміст, що постійно навчається

Знання - це добре, багато знань - ще краще. Але програмування цим не обмежується. Тут важливий не стільки обсяг знань, скільки здатність самостійно їх отримувати. На відміну від інших сфер діяльності інформаційні технології розвиваються більшими темпами. По темпу розвитку ІТ на порядок випереджають будь-які інші області, і кінця-краю цьому бурхливому розвитку не видно. Технології розвиваються, стають застарілими, з'являються нові, і для того, щоб бути "на хвилі", програміст змушений постійно перебувати в процесі навчання.
Завдання полягає не в тому, щоб навчити людину як можна більшого. Завдання в тому, щоб навчити його швидко відшукувати потрібну інформацію. Це стосується будь-якої спеціальності, але в ІТ-професіях через величезний темп розвитку технологій, виражено особливо яскраво.

Багатьом, напевно, доводилося зустрічатися з індивідуумами (програмістами їх ніяк не назвеш!), які, вивчивши щось одне, хай і велике, що не просто не горять бажанням вчитися чомусь новому, але навіть активно опираються, коли їх до цього підштовхують . Це мертвий вантаж для будь-якого підприємства. Мало того, що цей "програміст" швидко виявляється застарілим, так він ще і гальмує розвиток ІТ-структури підприємства, а це вже величезна проблема.

Хороший програміст - гнучкий програміст
Будучи представником цієї професії, потрібно вміти в будь-якій ситуації залишатися гнучким. Адже частенько, раз на кілька років, у цій сфері відбуваються справжні революції, перевертають все догори дном. Ці революції, на відміну від політичних, не скасовують того, що було раніше. Новий порядок може спокійнісінько існувати (і існує) паралельно зі старим. Але, щоб працювати в нових умовах, потрібне повне переосмислення. Точніше кажучи, необхідно мислити зовсім по-іншому, зовсім не так, як раніше. Така зміна в мисленні не всім дається легко. Той, хто більш гнучкий і мінливий, адаптується швидше і виходить вперед, часто випереджаючи інших на роки. Прямо як у природі: виживає не найсильніший, а той, хто краще пристосовується.

Так званих революцій було досить багато - об'єктно-орієнтоване програмування, мережеві технології і так далі. І у всіх цих випадках відбувалося приблизно одне й те саме: хтось це придумував, деякі, далекоглядні, до нього приєднувалися, більшість же недалекоглядних та / або ледачих просто не звертали уваги або затято критикували. Втім, пізніше це виходило в маси і ставало звичною справою. Ті, хто раніше був проти, використовували нові технології у повсякденній роботі, інші, - які свого часу виглядали диваками, - починали просуватися далі. Напевно, саме ці останні, найбільш далекоглядні, і винаходили те, що йшло попереду свого часу, а тому не мало успіху спочатку. А якщо саме вам дуже хочеться реалізувати себе як творчого програміста, в голові буяють нові проекти та ідеї, але у вас просто немає можливості втілити їх у життя, ви легко можете звернутися в компанію «Українські інтернет технології». Тут вам допоможуть розкрити ваш потенціал і реалізувати плани. Компанія завжди потребує перспективних і талановитих співробітників.

Ласкаво просимо в світ інтернет-технологій!