Слідкуйте за появою альтернативних технологій


Однак, цей підхід має і свої недоліки. По-перше, у світі розробок програмного забезпечення завжди існують альтернативні технології, які вже готові стати основними. Звичайно ж, не всім з них судилось бути мейнстрімом, але деякі з технологій належну популярність серед розробників знайдуть. І коли це відбудеться, їх варто випробувати у будь-якому випадку. Адже саме вони можуть значно спростити роботу розробника та зменшити витрати на розробку проекту, над яким він збирається працювати. Зрештою, альтернативні технології можуть бути кориснішими навіть від тих, з якими розробник працює вже тривалий час. Хоча й можливий варіант їхнього зникнення через декілька років.

Занурюватися з головою в будь-яку нову технологію, звісно, не варто. Однак ознайомлення з нею аж ніяк не зашкодить, а лише надасть нові та корисні знання.

Пам’ятайте про віяння з ринку технологій


Є ще один чинник, про який не варто забувати. Якщо розробник спеціалізується на платних технологіях, необхідно завжди звертати увагу на стан на ринку технологій тих сил, які можуть вплинути на їх постачальника. Можливо, вони не мають ніякого відношення особисто до розробника, однак впливають на рішення, прийняті постачальником і на його стратегію роботи. Відповідно, якщо постачальник змінює тактику у зв'язку з впливом ринку, то дана технологія може взагалі зникнути з його простору або втратити свою новизну. І це одна з найбільших небезпек, що випливає зі спеціалізації.

Спеціалізуватись - значить інвестувати у власне майбутнє

Спеціалізація з конкретної технології - це особиста інвестиція розробника, від якої залежить його майбутній рівень життя. Звісно, він може не зосереджувати власну вагу на чомусь конкретному, але в такому випадку доведеться звикати до меншого та гіршого в тому ж житті. Ймовірно, це відобразиться не лише на матеріальній забезпеченості, але й на особистому рості розробника, як спеціаліста. Здебільшого з цих причин він і прив’язаний до нових технологій.

Не варто зупинятись на одній технології

Наступна небезпека полягає в тому, що коли розробник зосереджений на одній конкретній технології, вона починає «замилювати» йому очі. В подальшому це відображається на тому, що він припиняє стежити за новинками у цій сфері. З часом розробник може звикнути навіть до всіх проблем, що виникають під час роботи з певною технологією, в той час, як інші взагалі не стикаються з ними. Він знає, що саме працює добре, а що потрібно змусити працювати. Таким чином, розробник не шукає способів поліпшення стилю власної роботи. Згодом це призводить до ситуації, коли він думає, що виконує свою роботу добре, хоча, насправді - просто не знаєте кращих способів для її виконання.

Насамперед, зосереджуйтесь на концепції технології, згодом - на реалізації

Спеціалізуючись на конкретній технології, в довгостроковій перспективі є можливість переконатися, що навики переносяться й на інші технології. При цьому, увагу варто зосередити на концепції і лише згодом - на конкретній реалізації. Розробник матиме потребу в конкретних реалізаціях, але чітке розуміння концепції роботи з чим або, що стоїть за реалізацією, допоможе легко перенести його навики та досвід на інші технології. До нових ще, звичайно, доведеться звикати, але таким чином він зможе досягнути більшого, ніж людина, яка зосереджувалась виключно на конкретних реалізаціях.

І на завершення. Для розробника важливо завжди бути відкритим для нової інформації, з’ясовувати, чим цікавиться певне коло людей, чому хтось працює краще, знати, чому певна технологія спричиняє багато критики та вияснити причину цього. Знаючи таку інформацію, розробник зможе зробити обгрунтоване рішення стосовно власного майбутнього.